O Žuljaně

Žuljana - něco o naší obci.

Žuljana je oblíbená malebná rybářská a zemědělská obec v jižní části poloostrova Pelješac, která nabízí svým hostům čistou, téměř netknutou přírodu s všudypřítomnou omamnou vůní borovic.

Velmi slané moře, zachovalé porosty stoletých borovic a oliv, nekonečné vinohrady a dlouhé písčitooblázkové pláže s četnými zátokami, s intimními plážemi a s křišťálově průhledným mořem, dělá toto místo ideálním pro trávení Vaší dovolené.

Jedná se o oblast, která má jedno z nejčistších ovzduší v Evropě. Moře, které je slanější než v jiných částech Chorvatska, má příznivé účinky na Vaše zdraví, zejména pak při kožních a respiračních potížích.

Žuljana má jednu z největších a nejpěknějších pláží v této části jadranského přímoří - drobné oblázky a písek. Je mělká, vhodná i pro děti. Další krásná pláž se nachází v sousední zátoce.

V Žuljaně najdete samoobsluhu Studenac, pro každodenní nákupy pečiva, ovoce a zeleniny, nově otevřenou pekárnu, dále pak dvě restaurace, kde můžete ochutnat čerstvé mořské speciality, pizzu a vynikající domácí víno. V sezóně je denně otevřena pošta, která nabízí, mimo jiné, možnost směny peněz. Několik dní v týdnu je také příležitost koupit čerstvé ryby od místního rybáře a denně je otevřeno několik stánků s domácím čerstvým ovocem a zeleninou, vynikajícím červeným i bílým vínem od místních vinařů a také mnoho druhů domácích pálenek.

Žuljana je ideální místo nejen pro strávení klidné dovolené pro rodiny s dětmi, ale i pro sportovce a všechny, kdo rádi objevují a navštěvují nová místa.


© 2009 Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!